تاتو لب

تاتو لب

تتوی لب یکی از روش های آرایش دائم برای آراستن چهره است که به شما این امکان را می دهد که حجم و فرم مناسبی به لب های خود ببخشید و آن را با سایر اجزای صورت متناسب سازید. لب ها، تاثیر زیادی بر روی چهره دارند لذا هرگونه تغییر بر روی لب می تواند زیبایی چهره را چند برابر سازد.

تتوی لب چیست؟
تاتو لب یک روش و متد زیبایی است که امروزه در مراکز زیبایی و آرایشگاه های معتبر به منظور زیبا سازی چهره انجام می دهند. از این روش برای قرینه سازی، حجیم سازی و یا حتی رنگ بخشیدن به لب استفاده می شود. در واقع این متد کمک می کند تا نواقص چهره و لب از بین برود. از آنجا که لب ها دارای رگ های خونی فراوانی هستند لذا انجام تتو لب نیاز به مهارت بالایی دارد که منجر به خونریزی نشود.

میکروبلیدینگ لب با میکروپیگمنتیشن لب چه تفاوتی داد؟
میکروپیگمنتیشن لب امروزه مورد توجه افراد زیادی است. در این روش یک سری رنگ دانه ها وارد بافت عمقی لب می شوند که منجر به پر رنگ نشان دادن لب ها خواهد شد. معمولا این کار به کمک قلم های دیجیتالی صورت می گیرد. اگر از این روش استفاده می نمایید، نیازی نیست تا همیشه لوازم آرایشی و مخصوصا رژ لب همراه شما باشد.
میکروبلیدینگ لب در واقع زیر مجموعه تتو لب محسوب می شود با این تفاوت که مخلوط خط لب دائمی و تزریق رنگ دانه به لایه میانی لب است. این روش زیباسازی نیمه دائمی بوده و پس از مدتی از بین خواهد رفت. میکروپیگمنتیشن لب نسبت به میکروبلیدینگ لب رنگ دانه ها را به عمق بیشتری از لب تزریق نموده لذا ماندگاری آن نیز بیشتر است.

میزان ماندگاری تاتو لب چقدر است؟
تاتو لب عموما یک روش نیمه دائمی است و در بهترین حالت پس از ۶ماه تا ۱ سال نیاز به ترمیم خواهد داشت. البته در این بین موارد دیگری همچون رنگ پوست، مراقبت های لازم، رنگ مورد استفاده و … نیز تاثیر دارند. طبیعتا رنگ های پررنگ ماندگاری بیشتری دارند.
سیاری از افراد زمان لازم برای آرایش روزانه را ندارند. بنابراین ترجیح می دهند تا از روش ها و متدهایی استفاده نمایند که منجر به آرایش دائمی می شود. تتو لب روش است که می تواند شما را از رژ لب و خط لب راحت نماید. این کار باعث می شود که زیبایی چهره شما چند برابر شود و هرگونه نقص ظاهری از بین رود.

مراقبت های پس از تتو لب:
اگر قصد دارید تا عوارض تتو را به حداقل ترین حالت خود برسانید لازم است تا پس از انجام این روش مراقبت های زیر را انجام دهید:
    حتما پس از تتوی لب تا ۳ روز از شست و شو آب زدن به لب های خود اجتناب نمایید.
    محل تتو مرتبا باید به وسیله پماد ویتامین A به مدت یک هفته مرطوب نگه داشته شود.
    پیشنهاد می شود به جهت بهبود جای زخم تتو حتما از پماد هیدروکورتیزون استفاده نمایید.
    تا ۱ هفته از سونا و استخر و آب دریا و شنا خودداری نمایید تا زخم ها به صورت کامل بهبود یابند.
در نظر داشته باشید که پس از انجام تتو لب ممکن است لب ها ورم نمایند. این مورد تا ۳ روز کاملا طبیعی است و پس از این مدت ورم از بین می رود. اما چنانچه همچنان ورم را مشاهده نمودید، به پزشک مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید که کمپرس آب یخ می تواند برای بهبود ورم بسیار موثر عمل نماید.